مؤسسه فرهنگیِ قرآن و عترت راهیان بصیرت

فرهنگی قرآنی
مؤسسه فرهنگیِ قرآن و عترت راهیان بصیرت

فروش و مصرف کالای خارجی باید به عنوان یک ضد ارزش تلقی شود مگر آنجا که مشابهش نیست. تولید داخلی یک مسئله مقدس است.
« امام خامنه ای »

شمر امروزت را بشناس!

سه شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۵، ۰۹:۴۵ ب.ظ

یهودی های دنیا بعد از اینکه از ملت های غیر مسلمان زجر و شکنجه و آزار می‏ بینند (در روسیه، آلمان و بسیاری از نقاط دنیا( بزرگانشان می‏ نشینند می‏ گویند تا وقتی که ما در اطراف دنیا متفرق هستیم، در هر جا اقلیتی هستیم، سرنوشت ما همین است. ما باید مرکزی را انتخاب کنیم و همه‏ مان آنجا جمع شویم، اتباع مذهب یهود آنجا جمع شوند  .اول هم جایی را که فکر نمی‏ کنند، فلسطین است، جاهای دیگر را فکر می‏ کنند، بعد جنگ بین الملل اول پیش می‏ آید( البته من خلاصه‏ اش را عرض می‏ کنم، می‏ توانید کتابهائی را که در این زمینه نوشته شده است، بخوانید .متفقین با عثمانیها می‏ جنگند. من نمی‏ خواهم از عثمانیها دفاع کنم، ولی هر چه بود، حکومت واحدی بود. اگر ظالم هم بود، بالاخره واحد بود .اعراب‏ ساده لوح از حکومت عثمانی به ستوه آمده بودند . تحریک متفقین را پذیرفتند. از داخل، علیه حکومت عثمانی جنگیدند به وعده اینکه به خود آنها در مقابل عثمانیها استقلال بدهند.

انگلیس‏ها به اینها قول قطعی دادند که ما به شما استقلال می‏ دهیم به شرط اینکه به نفع ما با عثمانیها بجنگید. این بیچاره‏ ها جنگیدند. در خلالی که‏ این بدبختی های نادان ناآگاه داشتند با دولت تا حدودی اسلامی خودشان‏ می‏ جنگیدند، انگلستان قول و قرار خودش را با حزب صهیونیسم که تازه‏ تشکیل شده بود محکم کرد که فلسطین را می‏ دهیم به شما در قلب کشورهای‏ اسلامی. جامعه ملل به وجود می‏ آید (عدالت را ببینید!) و تصویب می‏ کند که در دنیا ملتهایی هستند (مخصوصا ملتهایی که از عثمانی جدا شده‏ اند) که‏ چون رشد ندارند، ما باید بر ایشان سرپرست معین بکنیم تا اینها را اداره‏ بکنند . در واقع می‏ خواستند ارثیه عثمانیها را تقسیم بکنند. قسمتی‏ از آن را دادند به فرانسه، قسمتی را دادند به انگلستان و . . . از جمله‏ جاهایی که انگلستان گرفت فلسطین بود. گفت من قیم و سرپرست شما هستم، رسما شد کفیل. بعد به صهیونیستها وعده داد ( وعده معروف بالفور ) که من‏ اینجا را به شما می‏ سپارم.

صهیونیستها یعنی یهودیانی که دهها قرن بود که در گوشه‏ های دیگر دنیا زندگی می‏ کردند و از نژادهای دیگر بودند. من خودم فکر می‏ کردم که‏ یهودیان موجود همه از نسل اسرائیلند، حالا می‏ بینم تاریخ تشکیک می‏ کند، می‏ گوید این حرف دروغ است. بسیاری از یهودی ها اصلا از نسل اسرائیل‏ نیستند، جامع مشترکشان فقط مذهب است و بس. حتی نژادشان هم خالص‏ نمانده است. یهودیانی که در اطراف و اکناف دنیا زندگی می‏ کردند، فقط به دلیل اینکه فرنگیها به اینها زجر داده‏ اند و اینها دنبال نقطه‏ ای‏ می‏ گردند که آنجا جمع شوند، و به دلیل اینکه مردم خیانت پیشه‏ ای هستند، و به دلیل اینکه کتاب مقدسشان به آنها اجازه داده که اگر به سرزمینی‏ رفتید، رحم نباید در شما وجود داشته باشد و از هیچ وسیله‏ ای برای پیشبرد هدفتان امتناع نکنید، بعد که انگلستان وسیله مهاجرتشان را فراهم کرد به‏ این سرزمین مهاجرت کردند و زمین ها را خریدند در حالی که یهودی بومی در فلسطین بیش از پنجاه هزار نفر نیست که الان هم آن بیچاره‏ ها در بدبختی‏ فوق العاده ‏ای زندگی می‏ کنند. یعنی یهودیان اروپائی و آمریکایی که آمدند، از جمله بدبختیهایی که به وجود آورده‏ اند اینست که سربار یهودیان اصلی‏ هستند که حق دارند در آنجا زندگی کنند.

یک عده روشنفکر در میان اعراب بود، قیام کردند، انقلاب کردند. اینها را کشتند، اعدام کردند، به دار کشیدند. مرتب یهودیها را فرستادند، همینکه عده زیاد شد، اسلحه زیادی هم در میانشان پخش کردند، بعد اینها افتادند به جان مسلمانان بومی، کشتند و زدند و بعد هم آواره‏ کردند. پشت سر یکدیگر از کشورهای اروپائی مهاجرت می‏ شد، آمدند و آمدند. این یهودیانی که شما امروز اسمشان را می‏ شنوید: موشه دایان، زلی اشکول، گلدامایر، زهر مار، آخر ببینید اینها از کجای دنیا آمده ‏اند؟ مدعی‏ هستند که این سرزمین، سرزمین ماست. امروز در حدود سه میلیون نفر مسلمان آواره از خانه و زندگیشان هستند. هدف مگر تنها همین است که یک‏ دولت کوچک در آنجا تشکیل شود؟ خیلی اشتباه کرده ‏اید، خیلی همه اشتباه‏ می‏ کنیم. او می‏ داند که یک دولت کوچک بالاخره نمی‏ تواند آنجا زندگی کند، یک اسرائیل بزرگ که دامنه‏ اش از این طرف شاید تا ایران خودمان هم‏ کشیده شود. به قول عبدالرحمن فرامرزی: این اسرائیلی که من می‏ شناسم، فردا ادعای‏ شیراز را هم می‏ کند می‏ گوید: شاعرهای خود شما همیشه در اشعارشان اسم شیراز را گذاشته ‏اند ملک سلیمان. هر چه بگویی آقا! آن تشبیه است، می‏ گوید سند از این بهتر هم می‏ خواهید؟ مگر ادعای خیبر را که نزدیک مدینه است، ندارند؟ مگر ” روزولت ” به پادشاه وقت عربستان سعودی پیشنهاد نداد که شما بیایید این شهر را به اینها بفروشید؟ مگر اینها ادعای عراق‏ و سرزمینهای مقدس شما را ندارند؟

والله و بالله ما در برابر این قضیه‏ مسئولیم. به خدا قسم مسئولیت داریم. به خدا قسم ما غافل هستیم. و الله قضیه‏ ای که دل پیغمبر اکرم را امروز خون کرده است، این قضیه است. داستانی که دل حسین بن علی را خون کرده، این قضیه است.

اگر می‏ خواهیم‏ به خودمان ارزش بدهیم، اگر می‏ خواهیم به عزاداری حسین بن علی ارزش‏ بدهیم، باید فکر کنیم که اگر حسین بن علی امروز بود و خودش می‏ گفت برای‏ من عزاداری کنید، می ‏گفت چه شعاری بدهید؟ آیا می‏ گفت بخوانید: ” نوجوان اکبر من ” یا می‏ گفت بگوئید: ” زینب مضطرم الوداع، الوداع ” ؟ چیزهایی که من ( امام حسین ) در عمرم هرگز به اینجور شعارهای پست و کثیف ذلت آور تن ندادم و یک کلمه از این حرفها نگفتم ؟ !

 اگر حسین بن‏ علی بود می‏ گفت اگر می‏ خواهی برای من عزاداری کنی، برای من سینه و زنجیر بزنی، شعار امروز تو باید فلسطین باشد. شمر امروز موشه دایان است. شمر هزار و سیصد سال پیش مرد، شمر امروز را بشناس. امروز باید در و دیوار این شهر با شعار فلسطین تکان می‏ خورد.هی دروغ در مغز ما کردند که‏ آقا این یک مسئله داخلی است. مربوط به عرب و اسرائیل است. باز به‏ قول عبدالرحمن فرامرزی: اگر مال اینهاست و مذهبی نیست، چرا یهودیان‏ دیگر دنیا مرتب برای اینها پول می‏فرستند؟ ما چه جوابی در مقابل اسلام و پیغمبر خدا داریم؟ آیا چند روز پیش در روزنامه نخواندید که در سال گذشته یهودیان سایر نقاط دنیا، نه یهودیانی‏ که فعلا شناسنامه اسرائیلی دارند، پانصد میلیون دلار برای اینها فرستادند که با این پولها فانتوم بخرند، بمب‏ بریزند بر سر مسلمانان.

شنیده‏ ام یهودیان ایران خودمان در سال گذشته معادل پول دو فانتوم‏ فرستادند. سی و شش میلیون دلار پول از یهودیان ایران خودمان برای آنها به عنوان کمک رفت. و من آن یهودیها را به عنوان اینکه یهودی هستند، ملامت نمی‏ کنم، ما خودمان را باید ملامت کنیم، او به همکیشش کمک کرده‏ است، با کمال افتخار پول می‏ فرستد، رسیدش هم از موشه‏ دایان می‏ آید و آن‏ را در بازار هم نشان می‏ دهد، می‏ گوید بیا رسیدش را ببین. مگر همین دو سه‏ شب پیش ننوشتند ( من بریده‏ اش را از ” اطلاعات ” دارم ) که الان فقط یهودیان مقیم امریکا روزی یک میلیون دلار به اسرائیل کمک می‏کنند ؟ !

آنوقت تلاش ما مسلمین در این زمینه چه بوده است؟ به خدا خجالت دارد ما خودمان را مسلمان بدانیم، خودمان را شیعه علی بن ابی طالب بخوانیم .

اصلا من باید بگویم بعد از این داستانی را که ما از علی بن ابی طالب نقل‏ می‏ کنیم، حرام است که دیگر در منابر نقل کنیم که : روزی علی بن ابی‏ طالب شنید دشمن به کشور اسلامی حمله کرده است، و هذا اخو غامد و قد وردت خیله الانبار . بعد فرمود : شنیده‏ ام زینت یک زن مسلمان یا زنی که‏ در حمایت مسلمانان است را گرفته‏ اند. شنیده‏ ام دشمن، سرزمین مسلمین را غارت کرده است، مردانشان را کشته است، اسیر کرده است، متعرض زنان‏ آنها شده است، زیورها را از گوش و دست زنها جدا کرده است. بعد همین‏ علی بن ابی طالب که ما اظهار تشیع او را می‏ کنیم و نسبت به او حساسیتهای‏ بی معنی و دروغین نشان می‏ دهیم گفت : « فلو ان امرءا مسلما مات من بعد هذا اسفا ما کان به ملوما بل کان به عندی جدیرا » (نهج البلاغه ، خطبه . ۲۷). اگر یک مرد مسلمان با شنیدن این خبر دق کند و بمیرد سزاوار است و مورد ملامت نیست.

آیا ما وظیفه نداریم که کمک مالی به آنها بکنیم؟ آیا اینها مسلمان‏ نیستند، عزیزان ندارند؟ آیا اینها برای حق مشروع بشری قیام نمی‏ کنند؟

                                                Image result for ‫فلسطین‬‎


کیست که امروز منکر شود که فلسطینی های آواره حق بازگشت به وطن خود را ندارند؟  من در سفر مکه بعضی از اینها را دیدم. یک جوانهائی ! فقط می‏ گفتند : دماء الشهداء ، ما امیدمان فقط به خون شهدایمان است. افرادی‏ در میان آنها هستند که والله برای لباسشان محتاجند و برهنه می‏ جنگند. اگر هفتصد میلیون جمعیت مسلمان دنیا، هر فرد روزی یک ریال بدهد، در سال‏ نزدیک به سیصد میلیارد دلار می‏ شود. اگر فقط مردم ایران که بیست و پنج‏ میلیون نفر هستیم ( در زمان سخنرانی شهید مطهری)  و نود و هشت درصد ما مسلمان است، هر فرد روزی یک‏ ریال به فلسطینی ها کمک کند، در سال حدود نود میلیون تومان می‏ شود. اگر یک عشر مسلمانان هم هر کس روزی یک ریال کمک کند در سال نه میلیون‏ تومان می‏ شود.

 «فضل الله المجاهدین باموالهم و انفسهم (سوره نساء، آیه ۹۵  ) الذین‏ آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم»( سوره توبه، آیه ۲۰ ) به وسیله مال که می ‏توانیم کمک کنیم. والله این انفاق واجب است، مثل نماز خواندن و روزه گرفتن واجب است. اولین سئوالی که بعد از مردن‏ از ما می ‏کنند همین است که در زمینه همبستگی اسلامی چه کردید؟ پیغمبر فرمود : « من سمع مسلما ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم » (هر کس بشنود صدای مسلمانی را که فریاد می‏ کند یاللمسلمین مسلمانان به‏ فریاد من برسید، و او را کمک نکند، دیگر مسلمان نیست، من او را مسلمان نمی‏دا نم. چه مانعی دارد که ما برای اینها حساب باز کنیم؟ چه‏ مانعی دارد که مقدار کمی از درآمد خودمان را اختصاص به اینها بدهیم؟ چرا یهودیان دنیا حتی یهودیان ایران کمک بکنند و ملت های دیگر آنها را حسین کنند، بارک الله بگویند، ملت بیدار بگویند: ولی ما نکنیم؟

مردم بیدار آن مردمی هستند که فرصت شناس باشند، دردشناس باشند، حقایق شناس باشند. من وظیفه خودم را عمل کردم. وظیفه من فقط گفتن بود و خدا می‏ داند جز تحت فشار وجدان و وظیفه خودم چیز دیگری نبود. این کمک مالی را وظیفه‏ شما می‏ دانم. و وظیفه خودم و هر خطیب و واعظی می‏ دانم که این را بگوید، بر هر خطیب و واعظی من واجب می ‏دانم که چنین حرفی را بزند. مراجع تقلید بزرگی مثل آیت الله حکیم و دیگران رسما فتوی داده‏ اند که کسی که در آنجا کشته می‏ شود، اگر نماز هم نخواند شهید در راه خداست.

 پس بیائیم به خودمان ارزش بدهیم، به کار و فکر خودمان ارزش بدهیم، به کتابهای خودمان ارزش بدهیم، به پولهای خودمان ارزش‏ بدهیم، خودمان را در میان ملل دنیا آبرومند بکنیم. علت اینکه دولتهای‏ بزرگ جهان چندان درباره سرنوشت ما نمی‏ اندیشند، اینست که معتقدند مسلمان غیرت ندارد. آمریکا را فقط همین یکی جری کرده است. می‏ گوید مسلمان جماعت غیرت ندارد، همبستگی و همدردی ندارد.  می‏ گوید یهودی که‏ برای پول می‏ میرد، جز پول چیزی نمی‏ شناسد، خدایش پول است، زندگیش پول‏ است، حیات و مماتش پول است، به یک چنین مسئله حساسی که می‏ رسد روزی‏ یک میلیون دلار به هم کیشانش کمک می‏ کند ولی هفتصد میلیون مسلمان دنیا کوچک ترین کمکی به هم کیش خود نمی‏ کنند.


نهضت حسینی/شهید مرتضی مطهری

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی